Baterie umywalkowe Grohe: jak znaleźć idealne dopasowanie

Remont łazienki nie jest łatwym procesem, nawet jeśli chodzi o wymianę lub montaż baterii na zlewie. Wszakże błędy w instalacji sprzętu mogą mieć katastrofalne konsekwencje: wyciek wody i zalanie sąsiadów od dołu, pojawienie się pleśni lub pleśni w pomieszczeniu z powodu wysokiego poziomu wilgotności, awaria sprzętu. W łazienkach jednym z najbardziej problematycznych elementów jest bateria. Duże obciążenie i często niska jakość materiału powodują awarie. Aby uniknąć takich problemów, należy wybierać produkty od sprawdzonych producentów.

Na nowoczesnym rynku wodno-kanalizacyjnym Grohe uchodzi za jednego z niekwestionowanych liderów w produkcji wysokiej jakości baterii. Produkty marki wyróżnia wysoki poziom niezawodności, długa żywotność, praktyczność i funkcjonalność. Wybierając baterię do umywalki nie warto polegać wyłącznie na cenie produktu. Nawet najdroższy model może być w Twojej łazience zupełnie bezużyteczny.

Główne kryteria wyboru baterii do umywalki

Najlepszą opcją jest zakup zestawu – zlewozmywaka i miksera. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Zły wybór produktu prowadzi do takich nieprzyjemnych konsekwencji, jak ciągłe kałuże wokół miski, rozbryzgujące się lustro lub strumień, który bije za zlewem. Dlatego pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest kompatybilność produktu z umywalką. Kluczowe są dwa parametry:

  • wysokość wylewki;
    jego długość.

Modele z niską wylewką (12-15 cm) powinny wybierać osoby, które używają miski wyłącznie do mycia rąk lub twarzy. Dla właścicieli zwierząt, którzy wymagają stałej pielęgnacji i mycia np. Łap, a także tych, którzy zamierzają myć włosy w zlewie, preferowany jest model z wysoką wylewką – od 30 cm. W przypadku próbek płaskich wskazane jest wybieranie próbek o małej wysokości, a w przypadku próbek głębokich odpowiednie są również modele wysokie.

Aby sprzęt służył jak najdłużej, należy zwrócić uwagę na następujące cechy:

materiał, z którego wykonany jest produkt. Grohe preferuje mocny i trwały mosiądz, który jest odporny na ekstremalne temperatury i wysoką wilgotność. Technika mosiężna jest w stanie przenosić duże obciążenia;
cechy konstrukcyjne. Obecnie dostępne są opcje jednouchwytowe, dwuzaworowe, termostatyczne i czujnikowe. Modele jednouchwytowe stają się coraz bardziej popularne. Są łatwe w obsłudze i niezawodne. Dla miłośników komfortu idealna jest próbka z termostatem;
metoda instalacji. Aby zaoszczędzić miejsce, można użyć ukrytych kranów. Jednak większość nowoczesnych modeli standardowego typu instalacji ma niewielkie rozmiary.
Zatem wybór baterii umywalkowej nie powinien ograniczać się do zakupu najdroższego (lub najtańszego) produktu. Właściwy dobór wyposażenia to klucz do Twojej wygody.

Related Posts

Hydraulika bez problemów: dlaczego należy preferować rury miedziane

Zwykły wyciek z instalacji wodociągowej lub awaria systemu grzewczego może mieć katastrofalne skutki nawet dla najmodniejszych projektów. Ponadto mieszkańcy niższych pięter raczej nie będą zadowoleni z miejsca lub nawet wodospadu nagle utworzonego na suficie. Aby uniknąć takich problemów i zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi kosztami materiałowymi, należy zwrócić szczególną uwagę na dobór i instalację wysokiej jakości […]

Read More

Toalety Volle: najwyższa jakość i doskonały design

Remontując łazienkę, trzeba przemyśleć wiele drobiazgów: optymalne zestawienie kolorów, dobór armatury sanitarnej, wysokiej jakości meble. W takim przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na zakup toalety. Ponadto w pierwszej kolejności zaleca się zakup tego osprzętu hydraulicznego – w końcu jeśli łazienka jest możliwa bez wanny lub prysznica, to bez toalety nie jest. Hiszpańska firma Volle od […]

Read More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *